سوالات متداول


سوالات متداول

مرکز رویش و شکوفایی استعداد روشا با استفاده از جدید ترین روش های روز دنیا و با کلیه مجوز های لازم مستقر در مرکز نوآوری روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در تلاش است خدمتی نوین برای ارزیابی، استعدادیابی و توانمندسازی فرزندان ایران در سراسر کشور ارائه دهد.

با توجه به دسته بندی سنی که فرزند شما در آن قرار بگیرد ساعات متفاوت می باشد :

  • • رده سنی 5 تا 11 سال تمام: حداکثر 3 ساعت در 2 روز
  • • رده سنی 12 تا 15 سال تمام: حداکثر 4 ساعت در 2 روز
  • • رده سنی 16 سال به بالا: حداکثر پنج ساعت در 2 روز

لازم به ذکر است از آنجاییکه برخی آزمون ها طولانی تر بوده و موجب خستگی می شود، لذا فرآیند سنجش در 2 روز تعریف شده است و زمان اعلام شده برای همان 2 روز می باشد.

این فرآیند با سوالات کاملا استاندارد و بین المللی طراحی شده است که شما به صورت آنلاین به آن پاسخ میدهید، قبل از هر سوال توضیحات و نحوه اجرای آن به شما اعلام شده است، لطفا جهت ارزیابی بهتر و بادقت بیشتر برای مشاوره به صورت حضوری اقدام فرمایید.
پس از پایان فرآیند سنجش استعداد، با هماهنگی قبلی که با شما صورت خواهد گرفت، در یک جلسه حضوری و با حضور یک مشاور خبره، نتایج آزمون در حضور شما و فرزندتان تحلیل شده و راهکارهایی جهت توانمندسازی و ارتقاء توانایی های فرزندتان به شما ارائه می شود. پس از آن و در صورت علاقه می توانید از خدمات دیگر ما استفاده کنید.
در مرکز روشا با استفاده از ابزارهای کاملا تخصصی و معتبر بین المللی، مواردی از جمله هوش، رغبت های شغلی و تحصیلی، ارزش های فردی، هوش هیجانی و تیپ های شخصیتی فرزندتان مورد ارزیابی قرار میگیرد. البته در این فرآیند حضور حداقل یکی از والدین الزامی است زیرا بخشی از مصاحبه و پرسشنامه ای مربوط به والدین نیز یکی از اجزای اصلی این فرآیند می باشد.
شما می توانید به دوره های تکمیلی که در سرویس های متنوع روشا ارائه می شوند هدایت شده و مراجعه کنید. همچنین مجموعه آموزش های مهارتهای نرم هم برای خانواده و هم کودک و نوجوان ارائه می شود از جمله خلاقیت، کارآفرینی، فرزندپروری، حل مسئله، تفکر انتقادی، هوش مالی، تربیت جنسی و آموزش های کدنویسی و غیره.
بله با آزمون های استاندارد و ویژه ای که مختص به این کار هستند میزان بیش فعالی یا اختلال تمرکز و توجه تشخیص داده خواهد شد.
در صورت تشخیص هرگونه اختلال توسط مشاور، امکان ارجاع فرزند شما به مرکز مشاوره که زیر نظر مجموعه روشا فعالیت می کند و دارای مجوز سازمان روانشناسی است، فراهم خواهد شد و می توانید از خدمات آن استفاده کنید.
با استفاده از لینک مشاوره آنلاین در واتس اپ میباشد میتوانید سوالات خود را در اینجا بپرسید