دوره های سرویس

دوره نویسندگی خلاق نوجوانان

دوره نویسندگی خلاق نوجوانان

برای دوستان خود ارسال کنید

توضیحات


دوره نویسندگی خلاق برای نوجوانان


احتمالاً در زندگی اتفاقاتی برای‌تان رخ داده و چیزهایی دیده‌اید که دل‌تان خواسته می‌توانستید آن‌ها را بنویسید. یا ممکن است در ذهن‌تان چیزهایی نوشته باشید، یا خیال کردید که دارید می‌نویسید اما همین‌که پشت میز نشسته‌اید، فهمیده‌اید که نمی‌توانید. برخی معتقدند انسان باید از استعداد و موهبت الهی برخوردار باشد تا بتواند بنویسد؛ اما واقعیت این است که بدون داشتن اطلاعِ کامل از اصول و رموز نویسندگی و احاطه‌ی کافی به مسائل اجتماعی و روانی هیچ فرد با ذوق و استعدادی نویسنده نخواهد شد. نویسنده «بودن» معنا ندارد، هیچ‌کس از بدو تولد نویسنده نیست و برای نویسنده «شدن» باید ذهن را تربیت کرد.

البته که استعداد نوشتن هم مثل استعدادهای دیگر می تواند در برخی بیشتر و در برخی کمتر باشد. ولی هر کس با هر سطح استعداد ذاتی نیاز به آموزش و تمرین برای بهبود این مهارت دارد.


با انجام این آزمون می توانید میزان استعداد زبانی کلامی خود را که مستقیما در توانایی نویسندگی موثر است ارزیابی نمایید. لینک:


امروزه در موقعیتهای مختلف واژه خلاقیت را زیاد می شنویم و خلاقیت به عنوان یکی از ابزارهای مهم و کلیدی در دوره حال حاضر می باشد. در نوشتن و نویسندگی هم با نگاه خلاقانه می توان انتظار خلق آثار جذابتر و بدیعتر داشت و بعلاوه قوه خلاقیت را در زمینه های دیگر نیز تقویت نمود.

به عنوان یک قراداد می‌توان گفت: نوشتۀ خلاقانه اثری است که نگاهی تازه و نوآورانه دارد. نویسندۀ خلاق با خلق ترکیبی بکر و غیرکلیشه‌ای سعی در پدیدآوردن اثری دارد که مخاطب را در معرض تجربه‌ای جدید قرار دهد.


این مهارت خصوصا برای کودکان و نوجوانان مزایای بسیاری دارد از جمله:


♦ تقویت نگاه خلاقانه و توجه بیشتر به حواس پنجگانه و محیط اطراف

♦  خلاصه سازی مطالب و حذف موارد کم اهمیت و توجه به موارد مهم

  توانایی به تحریر در آوردن ایده های مختلف ذهنی 

 توانایی دسته بندی و منظم کردن مطالب 

♦  تقویت تمرکز و توجه

و.....


با توجه به مزایای بسیار این مهارت برای کودکان و نوجوانان مرکز رویش و شکوفایی استعداد روشا به برگزاری دوره نویسندگی خلاق اقدام نموده است.


مشخصات دوره:


3 ترم

هر ترم 6 جلسه 90 دقیقه ای

روزهای یکشنبه

محدوده گیشا

ویژه نوجوانان (12-19 سال)


مدرس:


سرکار خانم حکیم

مدرس دوره های نویسندگی خلاق برای نوجوانان

سوالات متداول مربوط به این دوره