دوره های سرویس

دوره بازی سازی خلاق کودکان

دوره بازی سازی خلاق کودکان

برای دوستان خود ارسال کنید

توضیحات


دوره بازی سازی خلاق کودکان


بازی‎ ساز آفریننده‎ دنیایی کوچک است و حاکم جهانی با قوانین خاص و منحصربه‎ فرد. شاید این قوانین برگرفته از بازی بزرگ زندگی باشد، شاید هم نه! اما به محض ورود به این دنیای کوچک باید تابع قوانین بازی‎ ساز باشید و در آن زندگی کنید!
در کارگاه «بازی سازی روی میز»، هنرجویان می آموزند که یک بازی رومیزی را با تکیه بر مهارت های طراحی، داستان سرایی، تخیل، تجسم، محاسبات.

بازی‌های رومیزی یا بردگیم (Board Game) در سال‌های اخیر در دنیا محبوبیت چشمگیری داشته‌‌اند. بازی‌های رومیزی معمولاً به دو بازیکن یا بیشتر نیاز دارند و تعامل در حین بازی مهیج و سرگرم‌کننده تجربه‌های کم‌نظیر و خاطره‌انگیز برای جمع دوستان و خانواده به وجود می‌‌‌آورند. معمولاً ما در این بازی‌ها صرفاً مصرف کننده هستیم. البته استفاده از این بازی‌ها در پرورش مهارت‌های فکری مؤثر است و همچنین خلاقیت بازیکنان را افزایش می‌دهد ولی ساخت بازی‌های رومیزی مهارت بیشتری ایجاد می‌کند و در عین حال اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان را نیز افزایش خواهد داد. 

در دوره بازی سازی خلاق که برای سن 10 تا 17 سال مناسب است، ابتدا چند دسته از بازی‌های رومیزی بررسی می‌گردد و سپس با توجه به تکنیک‌های خلاقیت و رویکرد تفکر طراحی آموزش داده می‌شود که چگونه بازی‌های جدید رومیزی طراحی کنیم.

در این دوره ما انتظار نداریم که مخاطبان دوره بازی‌های حرفه‌ای بسازند که به تولید انبوه برسد، بلکه هدف ما این است که بر اساس ایده خودشان و با بهره گیری از ایده سایر بازی‌ها یک بازی رومیزی ناب بسازند که حاصل خلاقیت خودشان باشد.


سرفصل‌های آموزشی:


بررسی بازی‌های رومیزی

اصول ساده بازی سازی

تکنیک‌های ایده پردازی برای بازی

طراحی بازی بر اساس تفکرطراحی


سوالات متداول مربوط به این دوره